Drupal CMS

Na čo sa zamerať pri výbere internetovej agentúry, ktorá vyvíja web stránky na Drupal CMS systéme?

Drupal CMSDrupal je open source CMS (systém na správu obsahu) používaný na najväčších weboch sveta (McDonalds, AT&T, Sony Ericsson, Nokia, FedEx, Robbie Williams, Biely dom, Fun Rádio, Televízia PRIMA a mnohí ďalší).

Existuje mnoho Drupal vývojárov, ktorí tvrdia, že vedia pracovať na tejto platforme, ale skutočnosť je však iná. Tak ako odlíšiť dobré od zlého?

Aká je hĺbka ich znalostí pri vývoji stránok postavených na Drupal CMS systéme?

Zistite ako dlho daná agentúra vyvíja web stránky na Drupale. Mali by Vám ukázať desiatky webov postavených na Drupale. Požiadajte ich o DEMO, kde si budete môcť vyskúšať prácu s administračným rozhraním, aby ste zistili, ako sa dá meniť obsah, pridávať podstránky, položky v menu atď.

Špecializujú sa na na vývoj webov pod Drupal CMS alebo poskytujú rôzne CMS systémy?

Keď internetová agentúra ponúka príliš veľa rôznych CMS systémov, znamená to, že sa nešpecializuje ani na jeden a tým pádom nezvyšuje hodnotu pre svojich klientov do budúcna. Opýtajte sa ich, aké máte možnosti pri výbere CMS systému. Ak ponúkajú 3 alebo viac CMS systémov pravdepodobne robia len bežné krabicové inštalácie. Potom sa ich opýtajte koľko vývojárov sa zameriava na každý z týchto systémov. Pravdepodobne im nebude chcieť platiť za ich vzdelávanie na platforme, s ktorou majú minimálne skúsenosti.

Dokážu uspokojiť vaše potreby dnes, ale aj v budúcnosti?

Drupal má tisícky doplnkových modulov, ktoré môžu byť pridávané do hlavného jadra, za účelom rôznych dodatočných funkcionalít.

Opýtajte sa agentúry aké doplnkové moduly zvyčajne používajú, ktoré z nich sa dajú použiť tak ako sú pripravené komunitou a ktoré z nich si vyžadujú úpravy. Je dosť pravdepodobné, že budete aj vy potrebovať použiť jeden alebo viac modulov na vašom webe.

Ak vám nedokážu ukázať túto možnosť, je dosť možné, že budete mať drahé aktualizácie v budúcnosti.

 

Ako viem, že som sa rozhodol správne?

Rozhodnúť sa pre prácu s kvalitným CMS systémom znamená množstvo úsilia, štúdia, experimentovania a práce. Trvá celé roky, aby firmy dostatočne pochopili spletitosť týchto komplexných softvérových systémov. Preto sa vyvarujte vývojárov, ktorí vám ponúkajú nízke ceny. Ich nízke ceny sa zdajú byť atraktívne, ale nedostatok skúseností agentúry, ktorá vám bude vyvíjať web, vás bude v budúcnosti stáť viac financií a námahy. Chráňte sa tým, že sa ich spýtate na záručnú dobu, čo obsahuje a ako dlho trvá.

Ak si chcete vyskúšať CMS systém Drupal, kontaktujte nás.

055 303 6342
Idanská 39, Košice